Available in Czech only

PERSONÁLNÍ AGENTURA VÁM POMŮŽE NALÉZT VHODNÉ ZAMĚSTNÁNÍ

Novinky / z dění agentury

Hledání práce se může proměnit v noční můru pro každého, kdo několik měsíců neúspěšně hledá zaměstnání. Nezáleží na tom, v jakém oboru, někdy opravdu záleží na štěstí a přístupu k hledání vhodné profese. I vzdělaný a potenciální perspektivní zaměstnanec může mít problém najít práci, pokud dělá zásadní chyby v prvotní komunikaci se zaměstnavateli, či neumí prodat své přednosti.

Mnoho lidí neumí odhadnout své schopnosti a znalosti a buď se podceňuje nebo přeceňuje své kvality. „Základem je samozřejmě brilantně zpracovaný životopis, což také ne každý umí nebo tomu věnuje pozornost. Uchazeč o práci také může pohořet při pohovorech, kde může reagovat nesprávným způsobem a znemožnit si tak šanci na to, aby byl vůbec na pracovní pozici vybrán,“ říká Renáta Šťastná ze personální agentury Axial.

Nechte si poradit od profesionálů

Vše se ale dá naučit, proto je vhodné kontaktovat profesionály, kteří vám s hledáním práce pomohou. Personální agentura vám pomůže se sepsáním působivého životopisu a nebo vám poskytne nabídku pracovních pozic odpovídajících vašemu zaměření a kvalifikaci. Postupně s vámi proberou vaše představy a možnosti, které by pro vás byly vhodné. „Na pohovor se dá opravdu dobře připravit. Je důležité udělat dobrý první dojem, zjistit si o firmě co nejvíce informací a umět dobře prodat své přednosti. Dle našich zkušeností lze díky dobré přípravě částečně odbourat trému a nervozitu, která celkový dojem zhoršuje,“ dodává Renáta Šťastná z Axialu.