Outplacement / Pomoc při propouštění zaměstnanců

Je pro Vás důležité, aby propouštění zaměstnanci vnímali vaši firmu pozitivně? Zařídíme!

Služba je určena pro klienty, kteří se zajímají o poskytnutí pomoci a podpory zaměstnancům propouštěným z důvodu organizačních změn ve firmě. Naším úkolem je výrazně zvýšit šance dotčených zaměstnanců na trhu práce, aktivně jim pomoci při výběru vhodného pracovního místa a zároveň zachovat pozitivní image dosavadního zaměstnavatele.

Fáze outplacementu

  • individuální motivační pohovor – diagnostikuje aktuální emocionální stav zaměstnance a identifikuje směr dalšího pracovního uplatnění – časový rozsah je individuální u každého zaměstnance
  • trénink – připraví zaměstnance na efektivní hledání nového pracovního místa (např. příprava a tvorba životopisu i motivačního dopisu, nácvikový přijímací pohovor, simulace případných situací atd.)
  • profesní poradenství – efektivní podpora při orientaci na pracovním trhu a konzultace před konkrétními výběrovými řízeními i v jejich průběhu – časový rozsah je individuální u každého zaměstnance (toto časové rozmezí je na základě našich zkušeností velice flexibilní a přizpůsobuje se aktuálním potřebám jednotlivých zaměstnanců)
  • konzultantská činnost - úzká spolupráce zaměstnanců a našich senior konzultantů při hledání vhodného pracovního místa prostřednictvím portfolia nabídek Axial Personnel Agency s.r.o. i z dalších zdrojů

V jednotlivých etapách outplacementu vyhodnocujeme průběh implementace zaměstnanců do nastavených procesů a v případě potřeby upravujeme portfolio služeb.

V procesu outplacementu se snažíme vykonávat výhradně poradenskou roli, abychom umožnili zaměstnancům vytvořit si vlastní profesní sebeobraz a maximálně tím posílili jejich sebevědomí při hledání nového pracovního uplatnění.