HLEDÁTE BRIGÁDNÍKY NEBO PRACOVNÍKY? ZKUSTE SLUŽBY PERSONÁLNÍ AGENTURY

Poradna

Pokud máte svoji firmu, jistě občasně potřebujete zaměstnance nebo brigádníky na výpomoc. Na nahodilé události, které může přinést sezóna nebo výpadek vlastních zaměstnanců, je třeba flexibilně reagovat. Odchod vlastních zaměstnanců na mateřskou nebo navýšení množství práce může zapříčinit nemilé zmatky.

„Můžete podat inzerát na známé pracovní portály, či poptávat prostřednictvím sociálních sítí, ale musíte počítat s tím, že se vám ozve spoustu nerelevantních zájemců o práci,“ říká Renáta Šťastná z personální agentury Axial.

Možností je najít brigádníky a nebo využít dočasné přidělení zaměstnanců. Ty vám zajistí personální agentura, která má bohaté zkušenosti s pomocí při hledání zaměstnanců nebo s outsourcingem zaměstnanců, což šetří podnikatelům jejich starosti se sháněním pracovníků.

Renomovaná personální agentura disponuje širokou databází zájemců o práci a může tak nalézt ty nejvhodnější zaměstnance. Pokud sháníte zaměstnance na plný úvazek, agentura může uspořádat výběrové řízení či pohovor a vy se můžete sejít už jen s vybranými jedinci, jež disponují schopnostmi pro vykonávání hledané pracovní pozice. „Agentura provede jakýsi předvýběr a probere se životopisy. Po osobních pohovorech dokážeme s téměř stoprocentní jistotou vybrat jen ty uchazeče, kteří se pro danou pozici hodí. Pak už spíše závisí na osobních sympatiích a preferencích firmy. Každopádně to firmám šetří mnoho času a přiznejme si to, někdy i nervů,“ dodává s úsměvem Renáta Šťastná ze společnosti Axial.